Сертифікати про участь у навчальній програмі з фізіотерапії та ерготерапії у ранньому втручанні в Ужгородському національному університеті отримали понад півсотні слухачів – як профільних студентів, так і практикуючих фахівців з Закарпаття, Львівщини, Київщини, Харківщини, Дніпропетровщини й інших регіонів України.
Курс лекцій презентували фізіотерапевтка, спеціалістка з Бобат-терапії з м. Люцерн Бріґітта Бертольд та фахівчиня з раннього втручання, спеціальний педагог для дітей дошкільного віку, співробітник Служби раннього втручання кантону Люцерн Сільвія Ціммерманн. За розвиток освітнього простору для майбутніх спеціалістів декан факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ Іван Миронюк вручив швейцарським колегам Подяки та пам’ятні сувеніри. Також були відзначені членкині БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», які є співініціаторками важливого навчального проекту в області.
«Це було спільне навчання. Аудиторія залишила виключно позитивне враження і бажання продовжувати нашу роботу. Усвідомлення важливості здобувати нові знання, розвивати свої професійні навички – це важливий показник у роботі фізіотерапевта й ерготерапевта у ранньому втручанні», – наголосила Сільвія Ціммерманн.
Слухачі, деякі з яких подолали відстань довшу, ніж швейцарські тренерки до Ужгорода, висловили вдячність за можливість долучитися до навчального процесу. Це свідчить як про те, що відповідних проектів не вистачає в країні, так і про зацікавленість фахівців підвищувати свою кваліфікацію, розвивати соціально і гуманітарно значущу галузь. Разом із теоретичними знаннями слухачі отримали практичні навички у роботі з дітьми з інвалідністю, склали відповідні іспити. Для когось це був перший такий досвід, а хтось поглибив знання, які вже апробує у роботі фахівця з раннього втручання.
Навчально-практична програма від швейцарських тренерів – перший блок теоретичної та практичної підготовки фахівців на Закарпатті. У квітні наступного року партнери зі Швейцарії представлять наступний навчальний блок, який доповнить і розширить затверджені освітні програми Ужгородського національного університету.
Нагадаємо, що тристоронню угоду щодо створення нових освітніх умов для майбутніх фахівців, які працюють із людьми з інвалідністю, 23 вересня 2019 року підписали ректор УжНУ Володимир Смоланкa, президент Асоціації «Парасолька» (Швейцарія) Андреас Шмід та директорка БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій.