«Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця

«Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця

06/03/2025

Свою гуманітарну місію «Їжа без кордонів» продовжує фудтрак, команда якого зараз працює на Харківщині і щодня годує тисячі мешканців прифронтових населених пунктів, рятувальників, військових, медиків.

Свій шлях мобільна кухня почала з Полтави. Сталося це вимушено, адже, коли кухарі прямували до першої точки на маршруті у м. Ізюм, росія здійснила обстріл Полтави, і в місті виникла потреба в організації харчування для рятувальників і волонтерів, які розбирали завали, медиків, котрі надавали допомогу травмованим, постраждалих цивільних. Далі фудтрак таки вирушив до Ізюма, потім були Дергачі, Цупівка, Слатине Харківської області…

«Ми давно мріяли працювати у такому форматі. І ця мрія була зумовлена тим досвідом, який ми мали, організовуючи «Всеукраїнську гуманітарну кухню» на Херсонщині. Ми переконалися, що потреба у продовольстві величезна і вона повсюдна. Подумалося, що було б чудово мати можливість, реагуючи на виклики і загрози війни, переміщуватися у місця гострої потреби в оперативному забезпеченні харчуванням. Так народилася ідея фудтраку, якою ми об’єднали партнерів з різних сфер і різних регіонів, які спільними зусиллями допомогли запустити цей проєкт», – розповідає шеф-кухар фудтраку і співзасновник ГО «Іскра добра» Олег Бібіков.

За перший місяць роботи команда мобільної кухні приготувала 67 186 порцій гарячих обідів, які передавали мешканцям прифронтових населених пунктів, розвозили по лікарням, а під час ліквідації наслідків обстрілів ними годували фахівців екстрених служб, волонтерів і військових.

«Ще ми роздали понад 3000 шоколадок дітям і літнім людям. Та й загалом використали на повну нашу мобільність, передаючи гуманітарну допомогу на місцях тим, хто її потребував. Ми увірвалися в цей проєкт швидко – виїхавши вночі з Києва, вже зранку стали до роботи. Навантаження було і залишається шаленим. Насправді, запит виявився більшим очікуваного, і втома стала нашим постійним супутником. Але водночас ми отримали дуже щемливий зворотній зв’язок – люди потребували цієї допомоги і були самі готові допомагати. Нам завжди потрібні додаткові руки, і їх ми знаходимо у місцях, де працюємо. Це крутий симбіоз, і, як кажуть наші партнери з Комітету медичної допомоги в Закарпатті, разом ми можемо більше!», – додає Олег Бібіков.

Зранку 6 березня росіяни вдарили керованими авіабомбами по селищу Слатине, що у Дергачівській міській громаді. На жаль, є жертви і травмовані, пошкоджені житлові будинку. Того ж дня команда проєкту «Їжа без кордонів» сформувала вантаж з 400 порціями гарячих обідів і доставила його до населеного пункту. З таких оперативних повідомлень, у тому числі, складається наша картина реальності, в якій зараз живе країна і мільйони її мешканців.

      


Ми вже розповідали, що Благодійна організація «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», підтримуючи партнерів з ГО «Іскра добра», забезпечила функціонування мобільної кухні потужним генератором, який на потреби України передали партнери з Асоціації SAFE (Франція). Згодом Комітет допоміг посилити фудтрак зарядною станцією, під час запуску проєкту частково профінансував закупівлю продуктів. Зараз же французькі партнери організації займаються пошуком авто для супроводу та логістичної підтримки «кухні на колесах», але про це ми розповімо згодом.

«Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця «Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця «Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця «Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця «Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця «Кухня без кордонів»: понад 67 тисяч порцій гарячих обідів протягом місяця

© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2025. Всі права застережено.