МАНДРІВНИЙ DOCUDAYS UA

Благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» є регіональним партнером Мандрівного Docudays UA в Закарпатській області. Цьогоріч організація планує проведення фестивалю документального кіно про права людини з 02 грудня по 10 грудня в м.Ужгород в приміщенні культурно-історичного центру «Совине гніздо» в м.Ужгород. Дані заходи проводяться в тиждень Всеукраїнського тижня права, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Всі заходи в рамках Мандрівного Docudays UA є безкоштовними.

Коротка інформація про Мандрівний Docudays UA:


Традиційно в жовтні стартує XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найкращі документальні фільми про права людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок України. Мандрівний Docudays UA триватиме по грудень включно й завітає до Київської, Дніпровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кропивницької, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Миколаївської, Рівненської, Хмельницької областей, а також до АР Крим.

Покази та обговорення фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

В рамках Мандрівний Docudays UA в м.Ужгород пропонується насичена програма фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу.

Програма фестивалю:


2 грудня 2016 - Аліса в Країні війни / Alisa in Warland / Аліса Коваленко, Любов Дуракова / Польща, 2015 / 76’
Коли на Майдані починалася революція, Алісі було 26 років. Як і багато інших режисерів, вона почала знімати важливі події, що відбувалися в її країні. Але дуже скоро відстань між камерою і реальністю починає скорочуватися, життя і смерть стають важливішими за просто зйомки фільму, і впродовж наступних двох років Аліса опиняється в найгарячіших точках заворушень: від Майдану Незалежності в Києві, через блок-пости Слов’янська, до руїн Донецького аеропорту. Це також історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.

Дискусія та обговорення за участі правозахисника Максима Буткевича: «Ця війна наша, чи їх». Висвітлення подій на Донбасі.


3 грудня 2016 - Зимова Лампедуза / Lampedusa in Winter / Якоб Броссманн / Австрія, Італія, Швейцарія 2015 / 93'
Лампедуза, італійський «острів біженців», міцно охоплений зимовим смутком. Туристи поїхали з острова, де залишились лише біженці, які борються за право вирушити на материк. Після того, як вогонь знищує стару поромну переправу, що сполучає острів із Італією, мер Джузі Ніколіні та місцеві рибалки розпочинають боротьбу за новий корабель. Крихітна спільнота на околиці Європи відчайдушно бореться за солідарність із тими, кого багато хто вважає причиною кризи: людьми, які прибули на човнах із Африки.

Дискусія та обговорення за участі правозахисника Максима Буткевича/ Флеш-моб : «#БіженціЛаскавоПросимо #RefugeesAreWelcome»


4 грудня 2016 - Ті, що сказали «ні» / Those Who Said No / Німа Сарвестані / Those Who Said No / Швеція 2014, 89’
Після десятиліть мовчання постраждалі та родичі жертв масових розправ засновують Народний cуд. Вони свідчитимуть проти злочинів, які чинила Ісламська держава в Ірані, злочинів, що приховували від загалу понад 25 років. Відповідальні за них тепер обіймають високі державні посади в Ірані. Їхня таємниця була б у безпеці, якби не зусилля декого з тих, хто вижив. 2013 року міжнародний трибунал у справі Ірану скликається до Міжнародного суду Гааґи. Тепер вони отримають можливість притягнути Іран до відповідальності за злочини проти людства.

Дискусія та обговорення за участі правозахисника Максима Буткевича/ Флеш-моб: Free Сенцов и Кольченко / Написання поштівок політвязням


5 грудня 2016 - Цикл фільмів «Енциклопедія Майдану» режисер Сергій Лисенко

Дискусія та обговорення за участі правозахисниці/адвоката Євгенії Мелеш та правозахисника Максима Буткевича / Місце проведення: УжНУ (медичний факультет) іноземні студенти


6 грудня 2016 - Задириста горобка / Hooligan Sparrow / Нанфу Вонґ / США, Китай 2016 / 84'
Небезпека чатує на відважну молоду режисерку, яка слідує за вільнодумною активісткою Йє Хайєн (на прізвисько Задириста горобка) та групою її однодумців у провінцію Хайнань на півдні Китаю, щоб виразити свій протест щодо сексуального насильства, якого зазнали шестеро учениць молодшої школи від директора. Активісти, на яких стоїть клеймо ворогів держави, перебувають під постійним контролем уряду та змушені переживати допити, цькування та арешти. Горобка, знана своєю інформаційно-пропагандистською діяльністю, спрямованою на захист прав працівників секс-індустрії, продовжує боротися за права жінок та дівчат, у чому їй допомагають сила та всеосяжність соціальних мереж.

Дискусія та обговорення за участі правозахисника Максима Буткевича.


09 грудня 2016 - Показ фільму : Жива Ватра / Living Fire / Остап Костюк / Україна 2014 / 77'
Мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін. Про щоденну працю без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих.

Дискусія та обговорення за участі представників екологічних організацій / Флеш-моб: Стоп вирубці Карпатських лісів


10 грудня 2016 - Показ фільму : Десять секунд / Ten Seconds / Юлія Гонтарук / Україна 2016 / 69'
Фільм про людей і про місто, що загублене в часі та просторі. Про те, як швидко може змінитися життя, й про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними. В основі фільму лежать події, що є наслідком обстрілу житлового кварталу «Східний» міста Маріуполь 24 січня 2015 року. Обстріл вівся із систем залпового вогню «Град» з боку території, окупованої проросійськими бойовиками.

Дискусія та обговорення.


В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю пройдуть освітні та правозахисні майстер класи та дискусії за участі відомого правозахисника Максима Буткевича.

Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 провідна молодіжна, громадська та правозахисна організації та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.

Мета Мандрівного фестивалю


Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю


Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.


Організатори


Українська Гельсінська спілка з прав людини
  • ГО «Південь»
  • Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я
  • ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

Партнери


  • Державне агентство України з питань кіно
  • Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.


© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2019. Всі права застережено.