ДОПОМОГА ПІД ЧАС ВІЙНИ
ДОПОМОГА ПІД ЧАС ВІЙНИ

За посиланням ви можете ознайомитися з актуальною інформацією щодо діяльності Комітету медичної допомоги в Закарпатті протягом двох років повномасштабного російського військового вторгнення.

 

За посиланням ви можете ознайомитися з актуальною інформацією щодо діяльності Комітету медичної допомоги в Закарпатті протягом перших 18 місяців повномасштабного російського військового вторгнення.

 

Попри те, що Комітет медичної допомоги в Закарпатті здійснює гуманітарну діяльність, пов’язану з наслідками російського вторгнення, ще з 2014 року, день 24 лютого 2022 року вніс корективи у напрямки роботи благодійної організації.

   

   

З перших днів повномасштабного вторгнення БО «КМДЗ» надає допомогу внутрішньо переміщеним особам, сотні тисяч яких були вимушені залишити свої домівки. Було організовано закупівлю ковдр, матраців, речей першої необхідності, які ми передали до місць тимчасового проживання ВПО. Одночасно з цим спільно з міжнародними партнерами Комітет запустив збір та транспортування гуманітарних вантажів до України, яких за рік війни надійшло понад 250 вантажівок. Їхній вміст змінювався і розширювався відповідно до нагальних потреб України та українців – спочатку теплий одяг, гігієнічні засоби, продукти харчування, потім ліки та медобладнання для українських лікарень та шпиталів, далі альтернативні джерела енергії…

Ще один вантаж з медичними ліжками передано українським лікарням від австрійських волонтерів   

Річною статистикою фіксуємо закупівлю та передачу медзакладам ліків на близько 12 млн грн, також передано понад 50 вантажівок медичного устаткування. Влітку завдяки швейцарським меценатам та партнерам з Франції придбано 11 нових карет швидкої, які попрямували у Чернігів, Дніпро, Київ, м. Дергачі та смт Близнюки Харківської області, до Миколаєва, Запоріжжя, Бучі, Слов’янська і Курахового на Донеччині.

   

   

Великим проєктом стала співпраця з партнерами з Канади, завдяки яким Україна через БО «КМДЗ» отримала величезний вантаж з анестетиками, які обласні департаменти охорони здоров’я допомогли спрямувати у місця найбільшої потреби. Також регіони отримали пробіотики від партнерів з Франції.

Наприкінці 2022 року Міністерство закордонних справ Франції підтримало гуманітарну ініціативу Благодійної організації «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» і стало фінансовим партнером у реалізації проєкту для медиків і рятувальників Запоріжжя. У рамках проєкту фахівці отримали відповідне спорядження і комплектуючі елементи.

Ще одна цифра – понад 400 генераторів різної потужності. Через постійні ворожі обстріли об’єктів критичної інфраструктури України потреба в альтернативних джерелах енергії постійно зростає. Усі генератори оперативно доставлено до лікарень і соціальних закладів, комунальних підприємств, які забезпечують тепло- і водопостачання населенню, у «пункти незламності», навчальні заклади, рятувальникам і медикам… Географія запитів, на які відгукнувся Комітет та партнери, досить широка – починаючи з деокупованих населених пунктів Київщини, Чернігівщини, Херсонщини, прифронтових Миколаївщини, Харківщини, Запоріжжя, Донеччини до об’єктів критичної інфраструктури і медзакладів Одеси, Києва, Дніпра тощо.

   

   

Поглиблення досвіду роботи з внутрішньо переміщеними особами зумовив ухвалення і реалізацію рішення про відкриття на Закарпатті трьох шелтерів – в Тячеві, с. Нижнє Селище на Хустщині («Селиський шелтер») та в Ужгороді. БО «КМДЗ» придбав три приміщення, які стали тимчасовою домівкою для близько сотні переселенців. Спільно з місцевою владою в Тячеві та громадською ініціативою в Нижньому Селищі організовано функціонування двох віддалених закладів. В Ужгороді тимчасовим гуртожитком «ПрихистОК» опікуються волонтери Комітету. Окрім даху над головою ВПО отримують гуманітарну допомогу, медичну та психологічну підтримку (за потреби).

   

   

Комітет медичної допомоги в Закарпатті щоденно реагує на виклики, пов’язані з російською військовою агресією. Завдяки контактам з величезною волонтерською спільнотою по всій Україні, співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування вдається оперативно дізнаватися про потреби та проблемні питання і так само швидко доставляти гуманітарні вантажі. Їх БО «КМДЗ» отримує від партнерів з Франції, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Канади, Нідерландів, Данії та інших країн, з якими організації співпрацює вже понад 23 роки. Переконані, що разом ми можемо більше! Тож працюємо далі заради наближення Перемоги України!


© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2024. Всі права застережено.